Kai natūralūs dantys pakeičiami protezais, reikia prisiminti, kad ant dirbtinių dantų bei jų konstrukcijų, kaip ir ant natūralių, susidaro apnašos ir formuojasi vadinamieji dantų akmenys. Todėl burnos higiena turi būti tokia pat kruopšti, kaip ir sveikų dantų.

Kodėl būtina profesionali burnos higiena?

Pirmaisiais dantų protezų nešiojimo metais intensyviai rezorbuojasi (tirpsta) alveolinis žandikaulio kaulas. Todėl protezas blogiau laikosi. Kurį laiką padeda protezų tvirtinimo kremai bei milteliai. Šios priemonės gerina gleivinės ir protezo sukibimą,
padeda geriau jaustis. Po kurio laiko, dar labiau pakitus kaului, dantų plokštelę reikia pakeisti.

Per pirmuosius išimamųjų protezų nešiojimo metus reikia du kartus apsilankyti pas specialistus, vėliau – kartą per metus. Burnos higienos specialistas pašalina apnašas nuo dantų protezų (naudojamos ultragarso vonelės, speciali pasta).

Išimamųjų dantų protezų priežiūros priemonės

Dantų plokšteles ar lankus reikia valyti specialiu (ilgesnių šerelių) kietu ar vidutinio kietumo šepetėliu. Valant reikia naudoti dantų pastą su nedideliu abrazyvinių medžiagų kiekiu, švelnesnę. Pasta ir minkštu šepetėliu taip pat išvaloma ir burnos gleivinė.

Antrasis protezo valymo žingsnis – 15 min. pamirkykite jį tirpale, kuriam paruošti naudojamos specialios tabletės. Po to protezas gerai nuskalaukite tekančiu vandeniu. Vieną kartą per dvi savaites protezą galima mirkyti per naktį. Ryte gerai nuskalaukite jį po tekančiu vandeniu.

Miegant burnos gleivinei leidžiama „ilsėtis”, kad nuolat nešiojant protezus neatsirastų nuospaudų. Sausą protezą nakčiai geriausia įdėti į specialių dėklą.

 

Kiti straipsniai


Po danties rovimo procedūros

Daugiau

Po dantų implantavimo procedūros

Daugiau

Protezuotų dantų priežiūra

Daugiau

Išimamtų dantų protezų priežiūra

Daugiau

Atliekant ortodontinį gydymą

Daugiau

Kasdienos dantų priežiūros patarimai

Daugiau

Teikiamos paslaugos

wtfdivi014-url11

Dantų plombavimas

Dažniausias karieso pažeistų dantų gydymo būdas, kurio metu, tiksliai įvertinus pažeidimo dydį, demineralizuoti, infekuoti dantų audiniai pakeičiami kompozicinėmis medžiagomis.

wtfdivi014-url5

Dantų implantavimas

Dantų implantai yra vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos pasiekimų. Netekus danties – tai geriausias būdas atkurti dantis.

wtfdivi014-url16

Periodontologija (dantenų ligų gydymas, burnos ertmės operacijos)

Periodontitas – dantį supančių dantenų, periodonto raiščio ir kaulo uždegimas.  Periodontito gydymo metu siekiama pašalinti dantenų ligas sukeliančias priežastis. 

wtfdivi014-url18

Vaikų dantų gydymas (pieninių dantų gydymas, rovimas, naujai išdygusių nuolatinių dantukų dengimas silantais)

Tinkamai prižiūrėdami dantis nuo pat vaikystės, reguliariai lankydamiesi pas gydytoją odontologą, vaikai prie jo pripranta, bet kokios dantų ligos gali būti laiku atpažintos ir išgydytos. 

wtfdivi014-url14

Ortodontinis gydymas

Taikomas netaisyklingam sąkandžiui, atsirandančiam dėl trūkstamų, perteklinių, ne vietoje išdygusių dantų, netaisyklingos atskirų dantų ar jų grupių padėties, žandikaulių pozicijos, gydyti.

wtfdivi014-url17

Endodontologinis (dantų šaknų kanalų) gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontologinis gydymas) atliekamas esant pažeistam danties šaknies vidiniam audiniui – pulpai.

wtfdivi014-url9

Dantų protezavimas

Didelių dantų defektų tvarkymas dantų karūnėlėmis ir užklotais. Kai netenkama daug danties audinių, jie tampa silpnesni ir trapesni. Vien tik plombos, norint atkurti buvusį tvirtumą, nebeužtenka. Tokiais atvejais yra rekomenduojama dantų protezavimo procedūra.

wtfdivi014-url10

Profesionali burnos higiena (akmenų ir apnašų valymas)

Atliekant burnos higieną nuvalomas pigmentinis ir bakterinis apnašas, pašalinamos mineralinės apnašos (akmenys), dėl to išnyksta blogas burnos kvapas, laiku pastebimas kariesas bei kitos dantų ligos.