• Dantis rekomenduotina valyti mažiausiai 2 minutes, kad būtų galima apdoroti visų dantų paviršius.
 • Naudokite daug fluoro turinčias dantų pastas, kadangi jos padeda kovojant su dantų kariesu. Nepatartina piktnaudžiauti įvairiomis dantų pastų su abrazyviosiomis dalelėmis, kadangi jos gadina dantų emalį.
 • Liežuvio šaknies sritį blogiau nuplauna seilės, todėl čia taip pat palankios sąlygos bakterijoms daugintis, todėl liežuvį, taip kaip ir dantis, reikia valyti specialiu šepetėliu arba gramdikliu liežuviui valyti. Jų galite įsigyti ir Odontologijos praktikos centre.
 • Nedelskite, jei pastebėjote kraujuojančias dantenas, ir kuo skubiau kreipkitės į gydytoją odontologą. Tai gali būti rimtos ligos – periodontito – pirminiai požymiai.
 • Tarpdančiams valyti naudokite tarpdančių siūlą ir tarpdančių šepetėlį. Priekiniams dantims valyti geriau naudoti tik tarpdančių siūlą, o galiniams – dantų siūlą ir tarpdančių šepetėlį.
 • Valydami dantis, dantų šepetėlį sukite ratu – nuo viršutinės dantenos dantų link ir žemyn apatinės dantenos, nevalykite dantų šepetėliu braukdami horizontaliai.
 • Valykite dantis bent du kartus į dieną – ryte ir vakare, prieš eidami miegoti.
 • Nespauskite dantų šepetėlio per daug – pernelyg stiprus spaudimas ir valymas dantų šepetėliu skatiną kenkia dantenoms ir gali pakenkti bei sukelti žaizdas dantų šaknų viršutinėje dalyje.
 • Tinkamai dantų priežiūrai užtenka ir paprasto dantų šepetėlio, tačiau elektriniai dantų šepetėliai suteikia daugiau komforto, o dėl savaiminio judėjimo jie yra efektyvesni negu rankiniai dantų šepetėliai, ypač valant galinius dantis.
 • Dantims valyti naudokite tik minkštą dantų šepetėlį, jį keiskite bent kas du mėnesius.
 • Bent du kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną, kurios metu ultragarsiniu skaleriu, įvairiais instrumentais, oro abrazijos būdu bus pašalintos dantų apnašos, nuimti viršdanteniniai ir podanteniniai akmenys.
 • Rūgštinę terpę po valgio burnoje nušarmina becukrė kramtomoji guma, tačiau nepiktnaudžiaukite ja – per dažnas kramtymas skatina per didelį žandikaulio sąnario apkrovimą, taip pat didėja ir dantų nudilimas.

Kiti straipsniai


Kasdienos dantų priežiūros patarimai

Daugiau

Išimamtų dantų protezų priežiūra

Daugiau

Po danties rovimo procedūros

Daugiau

Protezuotų dantų priežiūra

Daugiau

Atliekant ortodontinį gydymą

Daugiau

Po dantų implantavimo procedūros

Daugiau

Teikiamos paslaugos

wtfdivi014-url11

Dantų plombavimas

Dažniausias karieso pažeistų dantų gydymo būdas, kurio metu, tiksliai įvertinus pažeidimo dydį, demineralizuoti, infekuoti dantų audiniai pakeičiami kompozicinėmis medžiagomis.

wtfdivi014-url5

Dantų implantavimas

Dantų implantai yra vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos pasiekimų. Netekus danties – tai geriausias būdas atkurti dantis.

wtfdivi014-url16

Periodontologija (dantenų ligų gydymas, burnos ertmės operacijos)

Periodontitas – dantį supančių dantenų, periodonto raiščio ir kaulo uždegimas.  Periodontito gydymo metu siekiama pašalinti dantenų ligas sukeliančias priežastis. 

wtfdivi014-url18

Vaikų dantų gydymas (pieninių dantų gydymas, rovimas, naujai išdygusių nuolatinių dantukų dengimas silantais)

Tinkamai prižiūrėdami dantis nuo pat vaikystės, reguliariai lankydamiesi pas gydytoją odontologą, vaikai prie jo pripranta, bet kokios dantų ligos gali būti laiku atpažintos ir išgydytos. 

wtfdivi014-url14

Ortodontinis gydymas

Taikomas netaisyklingam sąkandžiui, atsirandančiam dėl trūkstamų, perteklinių, ne vietoje išdygusių dantų, netaisyklingos atskirų dantų ar jų grupių padėties, žandikaulių pozicijos, gydyti.

wtfdivi014-url17

Endodontologinis (dantų šaknų kanalų) gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontologinis gydymas) atliekamas esant pažeistam danties šaknies vidiniam audiniui – pulpai.

wtfdivi014-url9

Dantų protezavimas

Didelių dantų defektų tvarkymas dantų karūnėlėmis ir užklotais. Kai netenkama daug danties audinių, jie tampa silpnesni ir trapesni. Vien tik plombos, norint atkurti buvusį tvirtumą, nebeužtenka. Tokiais atvejais yra rekomenduojama dantų protezavimo procedūra.

wtfdivi014-url10

Profesionali burnos higiena (akmenų ir apnašų valymas)

Atliekant burnos higieną nuvalomas pigmentinis ir bakterinis apnašas, pašalinamos mineralinės apnašos (akmenys), dėl to išnyksta blogas burnos kvapas, laiku pastebimas kariesas bei kitos dantų ligos.