• Maistas. Pirmąsias 24 valandas rekomenduojamas minkštas (ne karštas) maistas.
  • Siūlės. Žaizdą susiuvus, siūlai paprastai išimami po savaitės.
  • Vaistai. Jei Jums buvo paskirta vaistų, vartokite juos nurodytomis dozėmis.
  • Higiena. Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargus, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlių, dantis valykite švelniai.
  • Kraujavimas. Parą po rovimo gali nestipriai pakraujuoti iš žaizdos. Dėl to seilės gali nusidažyti rausva spalva. Tai normalu, jaudintis dėl to nereikėtų.
  • Rūkymas ir alkoholis. Po danties rovimo nerūkykite mažiausiai 12 valandų. Rūkalai labai kenkia žaizdos gijimui. Nevartokite alkoholinių gėrimų 24 val. po procedūros.
  • Skalavimai. Rovimo dieną burnos neskalaukite. Jūs galite gerti tik šaltus gėrimus, tačiau nesiurbkite ir nespjaudykite, nes iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys.
  • Kitą dieną po danties rovimo prozedūros paskalaukite burną dezinfekuojamaisiais tirpalais, kuriuos rekomenduos gydytojas. Rekomenduotais skalikliais skalaukite mažiausiai savaitę.
  • Patinimas. Kad patinimas būtų mažesnis, prie veido rovimo vietoje reikia priglausti į rankšluostėlį suvyniotą ledo pūslę. Šaltis laikomas 20 minučių su 15 minučių pertraukomis 4 – 5 valandas.
  • Skausmas. Vidutiniam skausmui malšinti vartokite bet kokį skausmą malšinantį vaistą, neskystinantį kraujo. Jei operacija buvo ilga, reikia išgerti gydytojo odontologo paskirtų vaistų nuo skausmo.
  • Atminkite, kad apleistas dantis raunamas paskutiniu atveju, kai jo neįmanoma išgydyti jokiais būdais. Jei rimčiau nesusirūpinsite savo burnos higiena ir dantų gydymu, panašaus likimo gali sulaukti ir kiti dantys.

Kiti straipsniai


Po danties rovimo procedūros

Daugiau

Protezuotų dantų priežiūra

Daugiau

Po dantų implantavimo procedūros

Daugiau

Išimamtų dantų protezų priežiūra

Daugiau

Kasdienos dantų priežiūros patarimai

Daugiau

Atliekant ortodontinį gydymą

Daugiau

Teikiamos paslaugos

wtfdivi014-url11

Dantų plombavimas

Dažniausias karieso pažeistų dantų gydymo būdas, kurio metu, tiksliai įvertinus pažeidimo dydį, demineralizuoti, infekuoti dantų audiniai pakeičiami kompozicinėmis medžiagomis.

wtfdivi014-url5

Dantų implantavimas

Dantų implantai yra vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos pasiekimų. Netekus danties – tai geriausias būdas atkurti dantis.

wtfdivi014-url16

Periodontologija (dantenų ligų gydymas, burnos ertmės operacijos)

Periodontitas – dantį supančių dantenų, periodonto raiščio ir kaulo uždegimas.  Periodontito gydymo metu siekiama pašalinti dantenų ligas sukeliančias priežastis. 

wtfdivi014-url18

Vaikų dantų gydymas (pieninių dantų gydymas, rovimas, naujai išdygusių nuolatinių dantukų dengimas silantais)

Tinkamai prižiūrėdami dantis nuo pat vaikystės, reguliariai lankydamiesi pas gydytoją odontologą, vaikai prie jo pripranta, bet kokios dantų ligos gali būti laiku atpažintos ir išgydytos. 

wtfdivi014-url14

Ortodontinis gydymas

Taikomas netaisyklingam sąkandžiui, atsirandančiam dėl trūkstamų, perteklinių, ne vietoje išdygusių dantų, netaisyklingos atskirų dantų ar jų grupių padėties, žandikaulių pozicijos, gydyti.

wtfdivi014-url17

Endodontologinis (dantų šaknų kanalų) gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontologinis gydymas) atliekamas esant pažeistam danties šaknies vidiniam audiniui – pulpai.

wtfdivi014-url9

Dantų protezavimas

Didelių dantų defektų tvarkymas dantų karūnėlėmis ir užklotais. Kai netenkama daug danties audinių, jie tampa silpnesni ir trapesni. Vien tik plombos, norint atkurti buvusį tvirtumą, nebeužtenka. Tokiais atvejais yra rekomenduojama dantų protezavimo procedūra.

wtfdivi014-url10

Profesionali burnos higiena (akmenų ir apnašų valymas)

Atliekant burnos higieną nuvalomas pigmentinis ir bakterinis apnašas, pašalinamos mineralinės apnašos (akmenys), dėl to išnyksta blogas burnos kvapas, laiku pastebimas kariesas bei kitos dantų ligos.