Tiltelių ir vainikėlių priežiūrai būtina naudoti tarpdančių šepetėlius ir tarpdančių siūlą. Vyresnio amžiaus žmonėms sudėtingiau naudotis siūlu. Esant galimybei, jiems geriau pritaikyti tinkamą tarpdančių šepetėlį.
Kaip naudotis tarpdančių šepetėliu?
Dantų pasta suvilgytu šepetėliu gerai nuvalyti apnašos po tilteliais, aplink vainikėlius. Valyti du kartus per dieną – ryte ir vakare.
Žinotina, kad, nevalant dantų, apnašose esančios rūgštys gali „graužti” protezą (tirpdyti plastmasę, keramikos masę ar kitą medžiagą). Taigi prižiūrėti protezuotus dantis dera taip pat rūpestingai, kaip ir natūralius. Protezuotiems dantims valyti tinkamiausias yra šepetėlis su ilgesniais kraštiniais šereliais. Jais gerai išvalomos tiltelių bei vainikėlių kraštų ir dantenų lietimosi zonos.
Kokia pasta tinkama?
Netinka balinamosios pastos, nes yra „agresyvios“, ilgainiui gali subraižyti protezo paviršių. Geriausia yra naudoti švelnias pastas su vaistažolių ekstraktais.
Profesionali burnos higiena
Jei apnašų susikaupia nedaug, pakanka dviejų vizitų pas specialistą per metus. Jei pacientui buvo atlikta periodonto operacija, išsivystęs periodontitas ir nusileidusios dantenos, profesionalia pagalba reikia pasirūpinti kas 2-4 mėn.
Atsimintina
- Protezuotus dantis dera prižiūrėti taip pat rūpestingai, kaip ir natūralius.
- Tinkamai nesirūpinant protezuotų dantų higiena, ant plokštelių, tiltelių bei vainikėlių, kaip ir ant natūralių dantų, kaupiasi apnašos ir susidaro dantų akmenys.
- Pasitarkite su specialistu, kokiomis galbūt jums dar nežinomomis bet būtinomis burnos higienos priemonėmis turėtumėte naudotis.
Kiti straipsniai
Teikiamos paslaugos


Dantų plombavimas
Dažniausias karieso pažeistų dantų gydymo būdas, kurio metu, tiksliai įvertinus pažeidimo dydį, demineralizuoti, infekuoti dantų audiniai pakeičiami kompozicinėmis medžiagomis.

Dantų implantavimas
Dantų implantai yra vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos pasiekimų. Netekus danties – tai geriausias būdas atkurti dantis.

Periodontologija (dantenų ligų gydymas, burnos ertmės operacijos)
Periodontitas – dantį supančių dantenų, periodonto raiščio ir kaulo uždegimas. Periodontito gydymo metu siekiama pašalinti dantenų ligas sukeliančias priežastis.

Vaikų dantų gydymas (pieninių dantų gydymas, rovimas, naujai išdygusių nuolatinių dantukų dengimas silantais)
Tinkamai prižiūrėdami dantis nuo pat vaikystės, reguliariai lankydamiesi pas gydytoją odontologą, vaikai prie jo pripranta, bet kokios dantų ligos gali būti laiku atpažintos ir išgydytos.

Ortodontinis gydymas
Taikomas netaisyklingam sąkandžiui, atsirandančiam dėl trūkstamų, perteklinių, ne vietoje išdygusių dantų, netaisyklingos atskirų dantų ar jų grupių padėties, žandikaulių pozicijos, gydyti.

Endodontologinis (dantų šaknų kanalų) gydymas
Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontologinis gydymas) atliekamas esant pažeistam danties šaknies vidiniam audiniui – pulpai.

Dantų protezavimas
Didelių dantų defektų tvarkymas dantų karūnėlėmis ir užklotais. Kai netenkama daug danties audinių, jie tampa silpnesni ir trapesni. Vien tik plombos, norint atkurti buvusį tvirtumą, nebeužtenka. Tokiais atvejais yra rekomenduojama dantų protezavimo procedūra.

Profesionali burnos higiena (akmenų ir apnašų valymas)
Atliekant burnos higieną nuvalomas pigmentinis ir bakterinis apnašas, pašalinamos mineralinės apnašos (akmenys), dėl to išnyksta blogas burnos kvapas, laiku pastebimas kariesas bei kitos dantų ligos.